Propunere yang

Ai vreo sugestie? Ai vreo propunere? O idee noua? Intră aici şi spune-ne părerea ta!
Nel

Propunere yang

Mesajde Nel » Mie Mar 15, 2017 3:41 pm

Salutari, jucatori si jucatoare de Metin2 SUPREM !! As dori sa anunt prima mea propunere:
- Am observat ca yang-ul se farmeaza destul de greu, avand in vedere celelalte dropuri, pe acest server. M-am gandit sa propun ca sa se farmeze mai usor banii prin utilizarea lingourilor de 500 kk ( 500 000 000 yang) si de 100 kk (100 000 000 yang). M-am gandit ca dropul sa fie de 100% dar sa oscileze in: 50% lingou de 500 kk si 50% lingou de 100kk . Iar toti bosii de 127 sa dropeze aceste lingouri( Pletos, Nemere, Razzador, etc.)
-M-am mai gandit si la alta varianta. Sa putem cumpara lingouri cu puncte. Si varianta mea ar fii cam asa: un lingou de 100 kk sa fie 10 puncte, lingoul de 500 kk sa fie 25 de puncte si un nou lingou pe svr, de 1 kkk ( 1 000 000 000), sa fie 50 puncte.
Stiu ca asta va strica economia yangului si valoarea sa pe server, dar , avand in vedere faptul ca trebuie sa folosim 3.1 kkk pentru a face o arma/armura de 127+9 si la esarfa suveran ne trebuie cate 1 kkk pentru fiecare combinatie si vin cate 7 combinari , dupa calculele mele, pentru fiecare , ar veni 7 kkk pt o esarfa suveran de +20% absorbtie. In total vor fi 10.3 kkk pentru o arma/armura iluminata si o esarfa suveran, sa nu mai zic si daca nu primim la esarfa 25% sau ca ne gandim si la arme si armuri de set, ca ajungem la + 100 kkk yang folosit . Dupa cum arata serverul dupa 5 zile de joc, itm cu euro sunt cele care trebuie farmate cu zilele, caci ele vor face diferenta intre playeri. Acest server e PVM - Easy.
Astept atat parerea playerilor cat si a staff-ului. Sunt bine-venite si criticile.Bine-inteles sunt bune si alte variante asupa acestui exemplu. Multumesc anticipat !!

GianiTrusca

Re: Propunere yang

Mesajde GianiTrusca » Joi Mar 16, 2017 1:39 am

Nu imi place deloc gandirea ta, trebuie lasat asa cum este.

sonya89

Re: Propunere yang

Mesajde sonya89 » Joi Mar 16, 2017 4:14 pm

Părerea mea este că nu ar ajuta această propunere. Din punctul meu de vedere , yang-ul se dropează repede , dacă bați și nu freci menta degeaba , scuză-mi expresia , dar cam așa fac unii. ;)
Imagine
Imagine

Înapoi la “Sugestii & Propuneri”